T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü Yaşama Yol Ver

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü Yaşama Yol Ver

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

BEŞİKTAŞ “YAŞAMA YOL VER” DEDİ!

Güncelleme Tarihi: 06/02/2017

Beşiktaş, “Yaşama Yol Ver” medya kampanyasına destek olmak amacıyla Çaykur Rizespor ile oynanan futbol müsabakasına toplum bilincini arttırıcı pankart ile çıktı.

Beşiktaş, Rize Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Yaşama Yol Ver” medya kampanyasına destek olmak amacıyla Çaykur Rizespor ile oynadığı maça “112 Acil’i Gereksiz Meşgül Etmeyin Ambulans Geçikmesin” pankartı ile çıktı.

Çaykur Didi Stadyumunda oynanan ve 2-1 üstünlüğü ile sona eren maçta misafir takım olarak yer alan Beşiktaş,Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Rize Sağlık Müdürlüğüne bağlı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şubesi tarafından yürütülen “Yaşama Yol Ver” medya kampanyasına destek olmak amacıyla “112 Acil’i Gereksiz Meşgül Etmeyin Ambulans Geçikmesin” pankartı ile çıkarak, yürütülen sosyal sorumluluk projesine destek oldu.

Maç öncesinde ise Çaykur Rizespor Kulübü tarafından organize edilen ve Sanatçı Murat Dalkılıç’ın konser verdiği esnada  Dalkılıç kendisine verilen “Yaşama Yol Ver” şapkasını takarak, 112 personelleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Zikrullah Tüfekçi, 112 Şube Şefi ve Proje Koordinatörü Salih Yıldırım ile 112 acil sağlık ekipleri tarafından futbol müsabakası izlemek için stadyumunda gelen taraflara proje tanıtım materyalları dağıtılarak, 112 acil hattının gereksiz aranmaması ve trafikte ambulansa yol verilmesi konusunda bilgilendirme yaptı.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, “Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında acil sağlık hizmetlerinin sunumunda “112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi” konularında toplumsal farkındalığın arttırılması amacıyla başlatılan medya kampanyasına destek olan Çaykur Rizespor ve Beşiktaş Jimnastik Kulübüne ile taraflarımıza teşekkür ediyoruz” dedi

  • HK7A9426.jpg
  • MG_9198.jpg
  • MG_9223.jpg
  • HK7A94341.jpg
  • MG_9248.jpg
  • MG_9325.jpg
  • HK7A9417.jpg