T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü Yaşama Yol Ver

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü Yaşama Yol Ver

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

SAĞLIK BAKANLIĞI TRAFİK HAFTASI’NDA “YAŞAMA YOL VER” DEDİ

Güncelleme Tarihi: 06/02/2017

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde trafik haftasında Yaşama Yol Ver! Etkinliği düzenlendi. İlk olarak Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğünden yöneticiler ile ilkokul öğrencileri katıldı. “Yaşama Yol Ver!” standı kurularak yapılan etkinliğe ilgi büyüktü. 112 Acil Çağrı Merkezinin gereksiz meşgul edilmesinin önlenmesi ve trafikte seyreden ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla kurulan stant öğrenciler tarafından gezildi ve bilgi alındı.  Standı ziyaret edenlere 112’nin ne zaman aranacağı,112 çağrı merkezi ile yapılan konuşmalarda nelere dikkat edileceği,112 ekipleri verilen adrese ulaşana kadar vatandaşların ne yapmaları gerektiğini, trafikte ambulansın siren sesi duyulunca neler yapılması gerektiği konuları yer alan broşürler dağıtıldı.

Trafik haftası kapsamında özellikle trafikte seyreden Ambulanslara yol verilmesine yönelik bilgilendirme faaliyetleri düzenlendi. Şehir içi trafikte yoğun olarak bulunan servis araçları sürücülerine trafik düzeni ve güvenliği konularında yapılan bilgilendirmenin yanında özellikle ambulansa yol verilmesi konusunda duyarlı olmaları istendi. Ambulanstaki hastanın hayata tutunması için saniyelerin ne denli önemli olduğu vurgulanırken siren sesi duyulduğunda nasıl yol verileceği anlatıldı.

“Ambulansa yol veriyorum, hayat kurtarıyorum” sloganı ile yapılan çalışmalar hafta süresince Ankara ANKAMall Alışveriş Merkezinde kurulacak bilgilendirme standı ile devam edeceği belirtildi.

  • DSC_3694-600x403.jpg
  • DSC_3736-600x403.jpg
  • DSC_3749-600x403.jpg
  • DSC_3686-600x403.jpg
  • DSC_3692-600x403.jpg
  • DSC_3752-600x403.jpg